Hore
Jazyková škola – ako si vybrať tú kvalitnú?

Jazyková škola – ako si vybrať tú kvalitnú?

V súčasnosti existuje veľa štátnych a aj súkromných jazykových škôl. Možnosti sú naozaj rôzne a záujemci si môžu vybrať zo skutočne bohatej ponuky. Pri výbere jazykovej školy je dôležité ujasniť si, aký je môj cieľ, čo chcem návštevou jazykovej školy dosiahnuť.

Chcem získať aj medzinárodný certifikát a absolvovať štátne skúšky alebo mi stačí natrénovanie jazyka na plynulú konverzáciu? Potrebuješ jazyk do práce, alebo sa v ňom chceš len zlepšiť pre svoj dobrý pocit ? Nie všetky jazykové školy sú oprávnené robiť štátne skúšky a medzinárodné certifikáty. Preto je potrebné dôkladne si pozrieť, aké možnosti ponúka daná jazyková škola.

jazyková škola MJA

Ako si vybrať správnu jazykovú školu?

Recenzie sú snáď pri výbere najdôležitejšie. Musíš si zistiť všetky informácie nielen o škole, majiteľovi, ale aj o lektoroch, ktorí tam vyučujú. Rôzne recenzie môžeš nájsť na internete od bývalých žiakov, prípadne si môžeš zistiť pár informácii aj na sociálnych sieťach. Vždy si pozri jazykovú školu aj na internete a ich web stránku. Skontaktuj sa s jej bývalými študentmi, či sú spokojní alebo majú nejaké výhrady.

Ako sa prezentuje škola na sociálnych sieťach? Má nejaké povedomie na sociálnych sieťach? Vedie svoj vlastný blog? Píše na sociálnych sieťach niečo negatívne o konkurencii? Má za cieľ skutočne vzdelávať ľudí, alebo len chce získať narýchlo, čo najviac študentov? Akú dlhú tradíciu má jazyková škola? Je to narýchlo založená jazykovka vzniknutá tento rok, alebo má už svoju dlhú tradíciu a zvuk v meste, kde sa pohybuješ ? Toto je tiež veľmi dôležité vedieť dopredu.

Jazyková škola a jej lektori

Lektor je pri učení sa jazyka kľúčový! Zisti si, akí lektori tam naozaj pracujú, majú potrebné vzdelanie? Sú naozaj dostatočne fundovaní a majú rôzne certifikáty ? Akú metodiku využívajú pri výuke? Majú skúsenosti s vyučovaním jazykov? Zoznám sa bližšie s ich metódami ešte pred vyučovaním. Lektor je pri učení sa jazyka dôležitý. Potrebuješ, aby ti bol sympatický aj ako človek. Na hodiny cudzieho jazyka sa tak budeš tešiť o dosť viac.

Jazyková škola MJA

Spôsob výučby

Vyučuje škola aj online v prípade, ak je žiak chorý, alebo takáto možnosť nie je možná? Online výuka je v dnešnej neistej dobe naozaj samozrejmosťou a štandardom. Taktiež je dôležité zistiť si, či ponúka škola iba „masové kurzy“, kde býva aj 20 žiakov, alebo ponúka aj individuálne hodiny „face to face“, či mikroskupinky. Ak ponúkajú miniskupinky, je to lepšie. Naučíš sa viac, pretože sa dostaneš k slovu viackrát počas hodiny.

Ponúka škola aj prvú ukážkovú hodinu zdarma? Ak áno, je to skvelé, môžeš sa ísť pozrieť na vyučovanie osobne a overiť si, aká je daná jazyková škola, aké sú jej priestory a lektori.

Dôležitý je prvý dojem

Aké sú priestory učební? Je to stará škola, kde je zopár lavíc, drevené stoličky a tabuľa, alebo sú učebne moderne vybavené, farebné a novučičké, cítiš sa tam ako doma? Pôsobí na teba prostredie jazykovej školy skľúčujúco a staromódne, alebo sa tam cítiš super? Na všetko si treba dávať veľký pozor, aj na výber správneho prostredia. Musíš sa tam cítiť dobre – častokrát je dôležitý práve prvý dojem.

jazyková škola MJA

Na čo si dať pozor?

Pozor si treba dávať na to, ak jazyková škola sľubuje za veľmi krátky čas naučiť perfektne cudzí jazyk pomocou „ overenej zahraničnej“ metódy. Na toto pozor, jedná sa pravdepodobne iba o prázdne „lákanie“ klientov. Vieme, že jazyk sa nedá naučiť od večera do rána.

Dôležité je vybrať si správnu jazykovú školu podľa vlastných predstáv.
Pozrite si ukážkovú hodinu v našej jazykovej škole a zverte sa nám do rúk. Vyučujeme rôzne cudzie jazyky, nielen angličtinu a nemčinu. S nami sa v živote nestratíš!