Hore
Základné frázy – Jobs (zamestnania)

Základné frázy – Jobs (zamestnania)

Ako ďalšiu tému našej blogovej série „Základné frázy“ sme si vybrali Jobs, čiže zamestnania. Okrem fráz, ktoré vo vašej slovnej zásobe určite nemôžu chýbať, sme nezabudli ani na samotné povolania a výrazy, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tejto témy. Doprajte si chvíľku na obohatenie svojej slovnej zásoby alebo na zopakovanie už naučených výrazov.

Každý by sa mal vedieť v krátkosti predstaviť a porozprávať o sebe a svojom zamestnaní – aké je jeho povolanie, ako dlho už na tejto pozícii pracuje, či je so svojou prácou spokojný alebo ako si predstavuje svoju prácu snov. Na pracovnom pohovore by mal zasa vedieť porozprávať o svojich predošlých pracových skúsenostiach, zručnostiach, prípadne aký typ práce preferuje.

Pokiaľ sa cítite v téme „jobs“ neisto, svoje muchy môžete vždy vychytať na našom mini jazykovom kurze.
Preverte si svoje vedomosti ohľadom tejto témy a stiahnite si náš Handout – určite Vám pomôže v doplnení chýbajúcej slovnej zásoby a základných fráz.
Nájdete v ňom napríklad:

MJA - základné frázy a slovná zásoba na tému jobs v anglickom jazykuMJA - základné frázy a slovná zásoba na tému Jobs, čiže zamestnania/povolania.

Celú tabuľku fráz na tému Jobs si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze:
Handout_Jobs.pdf