Najčastejšie chyby v angličtine a ako sa im vyhýbať
Bez angličtiny sa už v dnešnej dobe nepohneme. Počujeme ju v televízii, vidíme ju na počítači, všetko je v angličtine… Niekedy už aj u nás na Slovensku sú rôzne nápisy, napríklad aj na obchodoch v angličtine. Hoci angličtina nie je ťažký jazyk, stále sa v ňom pletieme. Aké sú tie najčastejšie chyby v angličtine?
Najčastejšie chyby v angličtine
Ach tie gramatické chyby. Robíš ich aj ty ? S našimi profi lektormi už viac chyby robiť nebudeš. Vyber si kurz angličtiny a vyhýbaj sa chybám. Naši lektori ťa navedú na správnu cestu a najčastejšie chyby v angličtine sa stanú minulosťou!
Naučiť sa slovíčka naspamäť nie je všetko
O chybách v angličtine, ktoré študenti robia, by sa dala napísať celá kniha. Najčastejšou chybou je, že sa drvíš slovíčka, ale nepoužívaš ich vo vetách. Vieš tisíc slovíčok, ale nevieš, ako ich usporiadať správne do vety a nehovoríš plynule. Nehovoriac o slovných spojeniach a frázových slovesách. Myslíš si, že ak vieš sloveso „put“, a vieš jeho význam, používaš ho všade. Avšak sloveso put má v spojení s rozličnými predložkami ako on, off iné významy.
Filmy iba s dabingom, knihy iba s prekladom
Dostatočne poctivo nečítaš a nepozeráš filmy v anglickom jazyku, filmy pozeráš v zásade s anglickými titulkami. Však?
Určite málo „speakuješ“!
Nehovoríš vôbec anglicky, aj keď máš veľa príležitostí. Hanbíš sa, s nikým sa nerozprávaš, nevyužívaš možnosť hovoriť po anglicky ani na hodinách angličtiny. Aj keď si v zahraničí, radšej nič nepovieš, lebo sa hanbíš, keď spravíš chybu. Na chybách nie je nič zahanbujúce. Môžeš robiť chyby, dôležité je hovoriť a neskôr chyby korigovať a napraviť. Skvelým nápadom je nájsť si na sociálnych sieťach nejakých známych najlepšie Britov, alebo Američanov a písať si s nimi. Precvičíš si tak slovnú zásobu.
Časy ti akurát tak motajú hlavu
Väčšina študentov sa sťažuje, že je v angličtine veľa časov a nedajú sa zapamätať, kde ktorý použiť. Nevieš rozlíšiť, kedy použiješ predprítomný čas a kedy minulý. Áno, toto je večný problém. Vôbec nepoužívaš predprítomný čas, všetko hovoríš v minulom čase lebo je jednoduchší. Nelámeš si hlavu nad predprítomným. Ten má však svoje zákonitosti a musí sa používať v určitých špecifických situáciách. O tom však niekedy neskôr na našom blogu 🙂
Ach tie členy…
Hovoríš bez členov, alebo ich zámerne vynechávaš, prípadne dávaš člen aj tam, kde nemá čo robiť. Najväčšia chyba je, že vynechávaš neurčitý člen A/ AN akoby ani neexistoval. Alebo dáš neurčitý člen aj pred pomnožné podstatné meno či plurál. Našiel si sa v tom? Áno? Tak ideme ďalej.
Slovná zásoba na bode mrazu
Neexpanduješ slovnú zásobu. Stačí ti iba minimum slovíčok, napr. 200 a myslíš si, že už hovoríš po anglicky. Nechce sa ti učiť nové slovíčka, však sa „vieš nejako rukami, nohami dohovoriť“ alebo použiješ prekladač v mobile.
Then alebo than?
Then – than je ustavičný problém, ktorí si stále študenti mýlia. Nie si jediný. Nemaj obavy.
Chýb, ktoré stále robíme je veľmi veľa. Driluj s nami gramatiku na hodinách angličtiny. Pozývame ťa k nám na kurz.