Hore
Dobrá práca je podmienená aj znalosťou cudzieho jazyka

Dobrá práca je podmienená aj znalosťou cudzieho jazyka

V súčasnej neľahkej  ekonomickej situácii na pozadí pandémie a vojen je naozaj dôležité nájsť si stabilnú a dobrú prácu. Niektorí ľudia si myslia, že znalosť cudzieho jazyku pri jej hľadaní nezohráva tak veľkú úlohu a „ nejako sa hádam zamestnajú“. Opak však býva pravdou. Dobre ocenená práca, predovšetkým v zahraničí, je dnes vo veľkej miere podmienená aj znalosťou cudzieho jazyka. Vzdelávanie v cudzom jazyku preto určite nie je dobré podceniť. Pokiaľ možno, odporúčame sa mu aktívne venovať, či už samoštúdiom alebo návštevou jazykového kurzu.

Potrebujem cudzí jazyk pre prácu na Slovensku?

Samozrejme!  Cudzí jazyk sa postupne stáva štandardnou požiadavkou pre rôzne pracovné pozície a zamerania. Medzinárodné korporáty pôsobiace na Slovensku v súčasnosti vyžadujú znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka na pokročilej úrovni, s plynulým ústnym prejavom. Zvyčajne je týmto jazykom angličtina alebo nemčina, podľa pôsobnosti jednotlivých firiem. Neznalosť cudzieho jazyka býva „tolerovaná“ u staršej generácie – približne od 45 rokov vyššie. Ale aj táto „tolerancia“ postupne čoraz viac ustupuje do úzadia. Mnoho podnikov a organizácií sa snaží poskytnúť jazykové vzdelávanie aj pre svojich starších zamestnancov, aby v požadovanom cudzom jazyku rozumeli a vedeli odkomunikovať aspoň základy.

Dobrá práca v zahraničí

Čo však robiť v prípade, ak viete, že nechcete zostať na Slovensku? Láka Vás život v inej krajine, či už dlhodobo alebo „na skúšku“? Práca v zahraničí ponúka mnohé nesporné benefity ako napríklad: vyššia mzda, vyšší životný štandard, možnosť cestovania, možnosť naučiť sa cudzí jazyk, priateľov z rôznych kútov sveta, multikultúrnu spoločnosť a mnohé iné. Predtým, však než si budete hľadať prácu v zahraničí, je dôležité zamerať sa na cudzí jazyk, ktorý je pre danú pracovnú pozíciu vyžadovaný. Či už je to angličtina, nemčina, alebo akýkoľvek iný cudzí jazyk aktívne používaný v danej krajine.

Väčšina firiem vyžaduje prevažne nemecký alebo anglický jazyk ovládať minimálne na úrovni B2 slovom aj písmom, čiže plynule a bez chýb. Na to, aby ste dosiahli požadovanú úroveň, potrebujete samozrejme profesionálny kurz alebo inú formu výučby. Bez toho sa skrátka nepohnete. Niektorí ľudia sa zvládnu naučiť cudzí jazyk formou samoštúdia, väčšina však potrebuje na vypilovanie svojich vedomostí profi jazykový kurz. V našej ponuke nájdete rôzne jazykové kurzy, ktoré Vám zaručene pomôžu v dosiahnutí vyššej jazykovej úrovne.

Práca v zahraničí ja podmienená znalosťou cudzieho jazyka

Neplánujete pracovať vo firme?

Verte, že cudzí jazyk od Vás bude požadovaný na rôzne pracovné pozície, nie len vo firme pri „kancelárskych“ prácach. Nech už sa hlásite na pozície, ktoré sa týkajú turizmu, alebo ako čašník, recepčný, pilot, manažér hotela, obchodník či letuška. Cudzí jazyk skrátka budete potrebovať už aj ako obsluha v bare alebo  opatrovateľka seniorov. Práca v zahraničí si znalosť cudzích jazykov doslova vyžaduje.

Neváhajte preto dlho a naučte sa poriadne aspoň jeden cudzí jazyk.  Trhové požiadavky na zamestnancov sa neustále zvyšujú. Momentálne sa kladú podstatne vyššie nároky ako v minulosti. Trh práce je dnes nekompromisný. Čím viac svetových jazykov ovládate, tým je vyššia pravdepodobnosť, že sa uplatníte na dobre ocenenej pracovnej pozícii. Začnite už dnes!  Z našej bohatej ponuky kurzov si určite vyberiete, ponúkame aj odborné jazykové kurzy pre prácu v zahraničí. Ušijeme Vám aj kurz na mieru, prípadne doučíme nevyhnutné.